Jak zamontować zwijacz do rolety?
Napisał     10/15/2018 09:55:42     Porady techniczne    0 Komentarze
Jak zamontować zwijacz do rolety?

Aby roleta prawidłowo funkcjonowała, konieczne jest zamontowanie do niej zwijacza. Dzięki temu w prosty, nieobciążający sposób, podniesiesz roletę do góry albo ją opuścisz. Zazwyczaj zwijacz ma formę niedużego pudełka, które można otworzyć, gdy zachodzi konieczność dokonania jakiejś naprawy lub wymiany elementu.

Montujemy zwijacz do rolety

Istnieją zwijacze taśmowe (na pasek) oraz zwijacze sznurowe (na linkę). Jedyna różnica w ich instalacji polega na rozróżnieniu w momencie nawijania ich na koło nawojowe zwijacza. W przypadku taśmy dokonuje się nacięcia wzdłuż niej, a w przypadku sznura na jego końcu montuje się zaczepik. Montaż taśmy lub sznura przebiega tak samo. Na początek otwiera się kasetę zwijacza. Sznur należy przeciągnąć przez miejsce, z którego będzie on wychodził, natomiast końcówkę trzeba zaczepić o haczyk na kole. Po zwolnieniu blokady należy delikatnie pozwolić nawinąć się sznurowi na koło nawojowe, odpowiednio popuszczając je. Po nawinięciu pożądanej długości, kasetę można zamknąć, a sznur ewentualnie przyciąć. Jest on gotowy do montażu przy rolecie. Całość montażu wymaga odrobiny umiejętności manualnych i z pewnością nie powinna być wykonywana w pośpiechu.

Dalszy sposób montażu zależy już od wybranego rodzaju konstrukcji. Zwijacz podtynkowy nie posiada zewnętrznej kasety, dlatego wymaga delikatnego rozrycia tynku w celu montażu. Produkt natynkowy cały mechanizm ma pozostawiony na zewnątrz, przez co nie potrzebuje dodatkowych zabiegów, a jedynie swojego przymocowania do ściany lub innej powierzchni.

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie instalacji rolet w tym, zwijacza do rolet profesjonalnej firmie. Wówczas również ma się pewność, że całość będzie prawidłowo funkcjonować i nie dojdzie do żadnych uszkodzeń. Jednak oczywiście kupując roletę ze zwijaczem, otrzymujesz także szczegółową instrukcję montażu. Jeżeli posiadasz podstawowe narzędzia i masz chociaż odrobinę zmysłu technicznego, poradzisz sobie z tym zadaniem. Efektem będzie dobrze pracująca przez wiele lat roleta.

Jakiej marki zwijacz do rolety?

W tym względzie warto postawić na sprawdzone i doświadczonych producentów takich jak niemiecka firma SELVE. Marka Selve, dostępna w sklepie Alumo.pl, ma w swojej ofercie zwijacze taśmy w wersji na wąską taśmę (do 15 milimetrów) oraz na taśmę szeroką (do 23 milimetrów), a także na sznur. Zwijacze można podzielić również na produkty natynkowe, wpuszczone częściowo oraz podtynkowe. Ich zastosowanie ma aspekt głównie wizualny. Oczywiście do wyboru są paski (taśmy) i linki (sznury) o różnych parametrach i w różnych kolorach, aby dopasować je jak najlepiej do stylu urządzania wnętrz. Z pewnością dobierzesz coś dla siebie.


Poniżej znajdą Państwo szczegółowe instrukcje montażu zwijaczy firmy SELVE:

Udostępnij ten wpis:

Zostaw komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie Opublikowany)
   Strona www: URL-adres strony zhttp://)
* Komentarz
Kod Typ