Brama automatyczna czy ręczna?
Napisał     10/17/2018 13:41:29     Nasze produkty    0 Komentarze
Brama automatyczna czy ręczna?

Współcześnie automatyka w coraz większym zakresie wnika do codziennego życia. Nic więc dziwnego, że automatyczna brama wjazdowa, to już niemalże standard przy budowie nowych domów. I to pomimo, że jej koszt jest wyższy, niż ręcznych rozwiązań. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jaka konkretnie opcja będzie najlepsza w konkretnym przypadku i świadomie podjąć decyzję.


Zalety i wady bramy automatycznej

Brama automatyczna jest bardzo wszechstronna, jednak jest ona również sporo większym wydatkiem. Niewątpliwą, najważniejszą zaletą, stojącą za bramą automatyczną jest fakt, że korzystanie z niej jest po prostu komfortowe. To ważne, szczególnie jeżeli masz małe dzieci i kilkukrotnie w ciągu dnia jeździsz gdzieś samochodem. Nie musisz za każdym razem wysiadać z ciepłego pojazdu. Brama z automatycznym napędem jest również koniecznością, jeżeli bezpośrednio ze swojego podjazdu wyjeżdżasz na ruchliwą drogę. Wówczas często nie ma możliwości bezpiecznego zatrzymania samochodu, aby wysiąść i zamknąć bramę wjazdową. Automatyka to więc również kwestia bezpieczeństwa. Szeroki wjazd na posesję to również konieczność montażu bramy o dużych skrzydłach, które są po prostu cięższe. Wówczas zamykanie bramy to spore wyzwanie, z którym poradzi sobie automatyka.

Zalety i wady bramy ręcznej

Brama ręczna to niewątpliwie tańsza, atrakcyjna alternatywa dla modelu z napędem. Brama ręczna to także rozwiązanie, jeżeli planowane ogrodzenie budynku nie jest tym ostatecznym i planujesz remont. Manualnie sterowana brama to oczywiście także opcja dla osób, które na co dzień bardzo rzadko korzystają z samochodu albo chodzi o ogrodzenie domku letniskowego. W przypadku zdecydowania się na bramę ręczną, warto wybrać taką ze skrzydłami. Jest ona łatwiejsza do manewrowania, niż przesuwna.

Brama automatyczna to oszczędność czasu. Od razu po wyjeździe z posesji, możesz wyruszyć w dalszą podróż. Dodatkowo jeżeli spodziewasz się zmotoryzowanych gości, nie musisz wychodzić z domu w momencie, kiedy przyjadą. Wystarczy pilot, by otworzyć skrzydła bramy. To duża wygoda zwłaszcza zimą i w przypadku niepogody.

Koszt

Oczywiście, brama automatyczna będzie droższa, niż model manualny. Wszystko zależy także od wyboru konkretnego modelu. Droższe będą takie ocynkowane i powleczone trwałą powłoką antykorozyjną. Jednak różnice w cenie zmniejszają się, kiedy porównuje się model automatyczny i ręczny w obrębie tego samego typu. Na przykład brama skrzydłowa manualna oraz automatyczna nie mają dużej różnicy w cenie.

Pamiętać warto, że kupując bramę sterowaną automatycznie, wybiera się również bardzo wysoką jakość i zadowolenie na lata. O ile tylko wjazd będzie prawidłowo konserwowany i na bieżąco wymieniać się będzie wszystkie elementy eksploatacyjne, takim zakupem cieszyć się można przez wiele lat. W tym czasie komfort użytkowania i uroda bramy z pewnością zwrócą uprzednio poniesiony koszt. Dodatkowo brama automatyczna może być wyposażona także w inne funkcjonalności, takie jak fotokomórka i oświetlenie.

Udostępnij ten wpis:

Zostaw komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie Opublikowany)
   Strona www: URL-adres strony zhttp://)
* Komentarz
Kod Typ