Jak wybrać kolor rolet zewnętrznych?

Jak wybrać kolor rolet zewnętrznych?

Jak wybrać kolor rolet zewnętrznych?

Dobór właściwej kolorystyki rolety okiennej powinien być już tylko przyjemnością. W końcu jest to ostateczny etap podjęcia decyzji co do wyglądu okien i elewacji budynku. Jednak wiele osób nie potrafi samodzielnie zdecydować się odnośnie koloru, nie wiedząc co wziąć pod uwagę.

Stolarka okienna


Producenci oferują bardzo szeroki wybór kolorów rolet zewnętrznych, przez co nie dziwi fakt, że wybór nie należy do najłatwiejszych. Zasadniczo uznaje się w tym zakresie dwie szkoły. Niektórzy radzą, aby barwę rolety dobrać do kolorystyki stolarki okiennej. Najpopularniejsze są ramy białe oraz brązowe, nawiązujące do kolorystyki drewna. Do takich produktów warto dobrać rolety także białe, brązowe lub czarne. To zdecydowanie najczęściej kupowane kolory rolet. Nie znaczy to wcale, że jedyne. Na przykład ciemny szary, antracyt, świetnie może uzupełniać także wskazaną stolarkę okienną.


Elewacja

Druga szkoła każe dobierać kolorystykę rolet do wyglądu elewacji. Tutaj również musi panować pewna zgodność. Warto pamiętać, że ciemne kolory mocniej się nagrzewają, natomiast jasne wręcz odbijają promienie słoneczne, dając większy komfort termiczny latem. Białe rolety stapiają się najlepiej z wyglądem budynku, lecz wymagają równocześnie więcej pracy, aby zachowały swoją czystość i blask. Rolety w rzadziej spotykanej kolorystyce przyciągają spojrzenia do budynku i pozwalają na wyróżnienie elewacji. Szczególnie pasują one do nowoczesnego otoczenia obiektu, do współczesnej architektury poszukującej niekonwencjonalnych rozwiązań.


Elewacja to nie tylko kolor tynku, ale również bramy garażowej, drzwi wejściowych, dachu czy podbitki. Już na etapie zamawiania takich elementów warto zastanowić się, czy całość będzie dobrze ze sobą współgrała. Przy wyborze koloru rolet zewnętrznych najważniejszą rolę odgrywa przecież gust osoby decydującej się na ten zakup.
Projektując swój dom najczęściej i tak dobiera się ramy okien do kolorystyki i wyglądu elewacji. Można więc założyć, że z gruntu stanowią one spójne tło. Dlatego dobór kolorystyki rolety zewnętrznej jest tym łatwiejszy.