Niezbędne akcesoria do manualnych rolet zewnętrznych

Niezbędne akcesoria do manualnych rolet zewnętrznych

Niezbędne akcesoria do manualnych rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to mnóstwo różnorodnych zalet. Z czasem jednak tak, jak każdy niemal sprzęt, muszą one przejść przegląd. W jego trakcie okazać się może, że niezbędna jest wymiana niektórych elementów, które wraz z wiekiem mogą się po prostu zużyć. Na szczęście bez problemu można zakupić stosowne części zamienne.

Rolety manualne są opuszczane i podnoszone nawet kilka razy w ciągu dnia. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że poszczególne elementy mają skłonność do szybszego zużywania się. Przedstawiamy niezbędne akcesoria do manualnych rolet zewnętrznych. Co bardzo ważne, bez problemu można je zainstalować samodzielnie. Montaż nowej linki lub taśmy w zwijaczu uda się nawet osobie, która majsterkuje jedynie od czasu do czasu. Dodatkowe akcesoria wpłyną również na wygodę korzystania z rolety z napędem ręcznym.

Zwijacze


Zwijacze to urządzenia służące do obsługi rolet zewnętrznych, które są ustawiane ręcznie. Istnieje oczywiście kilka różnych rodzajów zwijaczy, wśród których wyróżnić można: zwijacze uchylne oraz zwijacze korbowe na linkę i na pasek. Kolor zwijacza dopasowuje się bezpośrednio do barwy pancerza rolety. Wybór kolorystyczny jest szeroki. Dodatkowo dobierając zwijacz, należy wziąć pod uwagę także masę rolety, ponieważ te produkty różnią się między sobą. Zwijacze uchylne na linkę lub pasek są najbardziej odpowiednie do pancerzy o wadze do 12 kilogramów, czyli do rolet montowanych na przeciętnych oknach w domach i mieszkaniach. Zwijacze korbowe mają zastosowanie w przypadku cięższych modeli, na przykład na drzwiach balkonowych. Wówczas niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznej konstrukcji, w skład której wchodzi korba oraz przekładnia. Taki rodzaj zwijacza po prostu jest nieodzowny przy masywnym pancerzu.
W rolecie zewnętrznej obsługiwanej manualnie jednym z najszybciej zużywających się elementów jest właśnie linka lub pasek zwijacza. Nowy produkt poddany wymianie spełnić musi wszelkie niezbędne parametry producenta. Na szczęście jest to część w pełni wymienialna i nie sprawia to niemal żadnego problemu. W naszym sklepie wybór jest szeroki.


Akcesoria


Aby zapobiec szybkiemu zużywaniu się linki, warto jest również zainwestować w przelotkę linki do rolet oraz w spiralną prowadnicę. To element niedrogi, wykonany z plastiku, który jednak sprawia, że roleta zewnętrza na dłużej zachowa swoją funkcję i będzie po prostu wygodniejsza w użytkowaniu.


Innym rodzajem akcesoriów, które warto dokupić do swojej rolety zewnętrznej, jest uchwyt lub rączka do jej podnoszenia. Tego typu uchwyt jest bardzo poręczny, a co więcej można go dopasować bezpośrednio do taśmy lub linki o żądanej szerokości. Taki produkt sprawia, że wygodniejsze jest korzystanie z rolety, a ręczne jej podnoszenie albo opuszczanie nie sprawia żadnego problemu. W ofercie dostępne są rączki w kolorze białym, co jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym – biel jest uniwersalna i sprawdzi się dobrze w zestawieniu z niemalże każdym kolorem pancerza rolety.
Roleta zewnętrzna obsługiwana manualnie musi przechodzić regularne przeglądy połączone również z wymianą części eksploatacyjnych. Na szczęście tego typu akcesoria nie są drogie ani skomplikowane w wymianie, dzięki czemu jest to szybkie i łatwe. Wszystko dostać można w naszym sklepie.